Személyes BIZONYSÁGTÉTEL! .. "Értelmet kapott ÉLET"

Hevesi Romesz Rómeó | 2014.10.06

A nevem Rómeó de mindenki Romesznek szólít. Legalábbis azok biztosan, akik közel vannak hozzám. :)Egy történetet szeretnék leírni, ami konkrétan az enyém... A személyes bizonyságom arról, hogy lettem drogfüggőből Keresztyénné.2012 áprilisában fogadtam be Jézus Krisztust az életembe de ne ugorjunk rögtön a közepébe. :) ...Hátrányos helyzetű háttérből jöttem de jó nevelést kaptam..
Komoly dolgokon kellett keresztül mennem már elég fiatalon de ezek által csak edzőttem... Amíg jött egy fordulat 11 éves koromban... Édesapám meghalt. Emiatt igencsak megváltozott a családom élete. Mondanom sem kell, az enyém is más irányt vett... Kezdtem elhanyagolni a sulit, ennek tetejében pszichologushoz kellett járnom, hogy valamit azért csak segítsen a lelki állapotom helyreállításán... Kevés sikerrel... Nem akartam elfogadni a valóságot. Lázadni kezdtem és belecsöppentem egy, később több társaságba is, ami persze megint csak hozott magával valamit nálam. A Megfelelni akarást. Akartam, hogy elfogadjanak. Mindig éreztem, hogy nem vagyok közéjük való. Valami másra vágytam de nem ismertem még föl.. Rászoktam a cigarettára, később azt vettem észre, hogy suli helyett a kocsmába vagyok.. Majd nehezen de el ballagtam általánosból és elkezdtem a szakiskolát, amit hamar ott is hagytam de az alatt a kis idő alatt, amíg ott voltam, kipróbáltam a füves cigit és ....megtetszett! .. Tudtam bele kapaszkodni.. Ha be voltam tépve, feledtem mindent, mellesleg az akkori spanoknak is tetszett, hogy igyekeztem közéjük tartozni.. .. Amikor a szakiskolát ott hagytam 2006-ban, megismerkedtem a munkanélküliséggel.. Ez volt 16 éves koromban!.. Csak füveztem folyamatosan és számítógépes játékokkal töltöttem az időt. Na meg az internettel ugye...Persze, melózgattam de sehol nem áltam meg a helyem, mert vagy feladtam és ott hagytam, vagy kiprovokáltam, hogy kirugjanak.... Egyszer lejöttek hozzám, hogy akarok e Discoba menni és én persze, belementem... Elmentem abba a buliba és megtaláltam azt a "forrást", ami évekre megkötözött aztán.. Ez volt a szintetikus drog.. Spuri meg a társai... Teltek a hetek, a hónapok, az évek, és csak fogytam és fogytam... Fizikailag is, lelkileg is és anyagilag is... Az évek alatt számtalan bulin jelen voltam.. Azt kell mondjam az elsők között mindig... Voltak barátnőim is de nem voltam egy szívtipró soha... Jöttek a csalódások, jöttek a nehézségek... Több kellett a drogból de kevés volt a pénz... A Családom besokalt .. Elvesztettem a bizalmukat! .. Többször fenyegettek azzal, hogyha nem hagyom abba feljelentenek stb.. Érdekelt szerintetek? Makacs és büszke ember voltam... Nem érdekelt ha jó útra akartak terelni, mert az volt bennem, hogy ez az "Én életem" és ne szóljon bele senki. .. Aztán besokaltam az egésztől. ... Mellékletként jöttek az elvonási tüneteim, ugyanis elfogyott a pénzem és nem volt cucc... Tudtam szívogatni füvet szinte minden nap de nem volt elég..
Szóval besokaltam és beszedtem egy csomó gyógyszert azzal a szándékkal, hogy megölöm magam és könnyebb lesz... Elegem lett mindenki oktatni akart, nem hagytak békén... Én meg annál makacsabb voltam mindig.. Szóval beszedtem a gyógyszereket, nemsokra rá ... se kép, se hang! ..mentők hangja hallatszik és már csak akkor ébredtem fel, amikor kimosták a gyomrom.. Senki nem látogatott meg! SENKI! ... Majd átvittek a gyulai Pszichiátriára, ahol megfigyelés alatt voltam.. Ott sem jött be hozzám egyetlen lélek sem.... Akkor gondolkodtam el előszőr, kinek vagyok fontos? Szeret engem egyátalán valaki? .... Érek én valamit? ...
Pár nappal később kikerültem a kórházból és folytattam ott, ahol abbahagytam... Cucc, bulik, lehúzogatások... stb.. És akkorra már üresnek éreztem magam. Nem volt bennem semmi jó és gyűlöltem élni... Csak a cuccba tudtam kapaszkodni. .. De abba se mindig, mert elmúlt a hatás és az iszonyat bosszantó volt...
A Bulik sem adtak már semmit azután.. Egy totál roncs voltam. remény vesztett és halott ember..Már semminek nem tudtam örülni..... Nem volt semmi, ami alapot adhatott volna... Minden kicsúszott a lábam alól.. Semmi nem sikerült! ... Elfogyott minden lehetőség... Gondoltam én.. ... És valami hirtelen egyről a kettőre, egyik napról a másikra megváltozott! ... Eljött hozzám egy barátom, aki elhívott egy gyülekezetbe.. Mondom mivan????? Én? Gyülekezetbe??? Neeem :) .... Utáltam a hívőket mindig is de hogy én még közéjük is menjek? Kizárt! .... Aztán gondolkodni kezdtem.. Nehezen de rávettem magam. Nagyon unatkoztam és pénzem sem volt.. Szívni se tudtam.... Mondom oké, menjünk el abba a gyülekezetbe! Ez volt 2012 márciusában... Ez a barátom bemutatott a jelenlegi Ifi vezetőmnek, akivel beszélgetni kezdtünk... Ő beszélt nekem Jézusról és arról, hogy Isten mit tett értem. Elmondta, hogy Jézus meghalt a kereszten az én bűneimért! Minden bűnőm kifizette.. Elmondta azt is, hogy ha hiszek Őbenne, akkor tud nekem egy teljesen új életet adni... Nemtudom ki olvassa majd el ezt de ahogy írom le ezeket sírok az örömtől... Szóval hogy Isten szeret engem és meg akar bocsátani mindent az életemben! ... Meg hogy be akarja tölteni az Űrt a lelkemben.. .. Soha nem felejtem el azokat a szavakat! ... Nagyon nagy hatással voltak rám és éreztem valamit belül.. Igaza van.. éreztem, hogy igazat beszélt!... És gondolkodni kezdtem.. Mi van az életemmel? Hova tartok? Mit akarok kezdeni vele? ... Döntöttem és adtam ennek az egésznek egy lehetőséget. Azon a héten elmentem egy vasárnapi Istentiszteletre és megtetszett... Láttam valami ott más, mint kinnt az utcán.. Elkezdtem sűrűbben járni. Egyre inkább vonzott... Majd egy áprilisi napon találkoztam Jézussal egy dicsőítés közepén... Azt a napot se felejtem soha! ... Egy dalban szólt hozzám előszőr! Közölte velem, hogy mit ér az emberi élet. .. És hogy csak pára az ember, amit elvisz a szél... Csak csepp az óceánban... És hozzátette azt is, hogy Ő lát engem, hall engem és kész megbocsátani mindent.. Akkor térdre estem és sírni kezdtem a bűneim felett... Úgy sírtam, mint még soha. Csak zokogtam és azt hajtogattam, hogy Jézus bocsáss meg, bocsáss meg! Ő pedig megbocsátott és új életet adott! :) .... Azóta kicsivel több, mint 2 év telt el és igen voltak kisebb, nagyobb bukásaim, de mindvégig velem volt Isten. Megtartott a szeretete és kegyelme! :) ... Most céljaim vannak és szeretem mindazt, amit korábban utáltam.. Megszabadultam minden káros szenvedélyemtől és befejeztem a 9. és 10. osztályt is és most jelenleg az érettségire járok! :) ... Mind emellett, igyekszem hűséggel és kitartással szolgálni az Urat és szeretetben élni. .. Törekszem a mindennapjaimban megélni Isten igazságait, melyek a Bibliában vannak kinyilatkoztatva. Van reményem, hogy miután végigfutottam ezt a földi pályát, célba érek és Isten királyságában élek tovább örökké! :) .... Bárki legyél is aki ezt olvasod, tudd, hogy Isten SZERET TÉGED és Ő abban mutatta meg feléd ezt a szeretetet, hogy odaadta az Egyszülött Fiát Jézust azért, hogyha Őt majd befogadod az életedbe, akkor megmenthessen és ne keljen elkárhoznod!! Isten valóban jó és Ő tud adni neked is egy új életet.. :) ..... "Íme a régiek elmúltak és újjá lett minden" ...

Új hozzászólás hozzáadása